imagesStropy budowane między zamieszkałymi kondygnacjami muszą mieć izolację akustyczną. Taki warunek stawia się większości stropom, budowanym nie tylko w budownictwie wielorodzinnym, ale przede wszystkim jednorodzinnym. By było to możliwe, trzeba koniecznie wykonać podłogę pływającą. Są to warstwy posadzek, które układa się na izolacji akustycznej. Większość nowoczesnych projektów domów, przewiduje taką ewentualność i zamieszcza się w nich odpowiednie warstwy, które należy zastosować w czasie budowy stropu. Ułożenie warstwy izolacyjnej akustycznej nie jest drogim ani trudnym przedsięwzięciem w trakcie budowy domu.

Gdy jednak taką warstwę chcemy zamontować w istniejącym już budynku, może się to okazać zbyt drogie. Zazwyczaj są ustalane normy, które mówią o tym, jaka skala dźwięków, nie może przenikać z jednego pomieszczenia do drugiego. Zdecydowanie poleca się budowanie stropów z materiałów prefabrykowanych, zwłaszcza tam gdzie fabryki z tym surowcem znajdują się niedaleko. Po za właściwościami pochłaniającymi dźwięk, każdy strop musi być odporny na obciążenia.

Te warunki spełnia oczywiście strop z płyt prefabrykowanych. Jest on też tani, a każdemu z nas zależy na tym by budowa poszczególnych elementów domu wyniosła jak najmniej. Strop musi być tez odporny na parę wodną i wilgoć panującą w pomieszczeniach. Szczególnie w tych miejscach, gdzie planowana jest budowa kuchni czy łazienki.

Właściwości każdego stropu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>