vykup-zelezneho-srotu-01-bigDo najbardziej wartościowych metali kolorowych oraz mieszanki metali, jakie trafiają na złom będą należały metale tj. mosiądz, złoto, srebro, miedź oraz nikiel, cyna, dobrej jakości aluminium. Za wspomniane odpady możemy otrzymać spore pieniądze. Bardzo często się zdarza, że w warsztatach, garażach, czy na strychach mamy wiele niepotrzebnych metalowych elementów, które nadają się do wyrzucenia. Jednakże zamiast wrzucać je bezpośrednio do śmietnika, warto zawieźć je na skup złomu. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, iż złom nagromadzony w domach może przynieść spory zastrzyk gotówki.

Magazynujemy go, nie mając gdzie go wyrzucić, lub mamy nadzieję, że jeszcze coś przyda się z tego w przyszłości, i tak po dziesięciu, czy dwudziestu latach mamy całą górę odpadów metalowych. Czasami oddajemy je innym, innym razem wyrzucamy prosto do śmietnika, a tak naprawdę skup złomu pozostaje daleko od naszych myśli. Jeśli jesteśmy posiadaczami piecyków gazowych, kaloryferów aluminiowych lub żeliwnych, a nawet starych akumulatorów samochodowych, to warto jest je zawieźć na skup, gdyż możemy zarobić na nich nawet kilkaset złotych. Za jeden piecyk gazowy, który w środku składa się w dużej mierze z mosiądzu i miedzi jest wart nawet kilkadziesiąt złotych po rozłożeniu na elementy metalowe wchodzące w skład metali kolorowych.

Wartościowe znaleziska na skupie złomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>