hJak wiadomo wykończanie wnętrza, nie kończy się jedynie na otynkowaniu wszystkich pomieszczeń, nałożeniu farby, czy zainstalowaniu lampionów czy żyrandoli przy suficie. Przy wykończeniu domu, należy tez zadbać o podłogi. Wybór materiałów na rynku jest ogromny, większość zaś domów podpiwniczonych, parterowych czy tych z zamieszkałym poddaszem, podłogi posiada na wszystkich kondygnacjach. Podłoga oprócz funkcji estetycznej, musi też spełniać rolę izolacji akustycznej. Ważne jest wiec to by dobrać odpowiednią podłogę do jakości stropu. W piwnicy czy na strychu, oczywiście bardziej będzie chodziło o to, by zapewnić odpowiednią izolację termiczną, nie zaś akustyczną.

Zazwyczaj jednak zanim ułoży się tradycyjne podłogi, czy to parkiet czy terakotę, konieczne jest wykonanie podłogi pływającej. Do wykończenia sufitu w pomieszczeniach wystarczy jedynie tynk, który maluje się na wybrany przez siebie wcześniej kolor. Czasami też, instaluje się podwieszany sufit, na przykład z drewna czy z płyty karton gipsowej. Domy murowane przestrzeń, między belkami w stropie mają wypełnioną pustakami. Na koniec zaś polewa się odpowiednią warstwę wyrównującą całą powierzchnię. Wracając do posadzki, by zabezpieczyć strop przed niechcianymi dźwiękami, należy pod podłogą ułożyć warstwę izolacyjną akustyczną. Będzie to najczęściej najzwyklejsza wełna mineralna, albo też styropian. Oczywiście rodzaj posadzki wybieramy do wystroju całego wnętrza, chodzi jednak o to, by posadzka, była ułożona na odpowiednio przygotowany strop.

Strop pod podłogą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>